Етнофестиваль "ЗБЕРЕМОСЯ, РОДЕ!"
#ETHNO #fest #Ukraine #Poltava

Ведучий фінального концерту фестивалю "Зберемося, роде! " 2017 року- екстравагантний Сергій Файфура

Його всі знають, попри відсутність на телеканалах. Сергій Файфура у своїй творчості щоразу інший - це й кабаре, і рок, і зухвала весільна після. Саме він запровадив традицію двомовної пісні, в якій українець ніби звертається до росіянина, чи може він звертається до українського сепаратиста, до тої частини ідентичності, яка була пов'язана з Росією? «Вбий у собі звіря кацапа... воскреси в собі людину-брата» - є у одній з його пісень.

Лідером його доробку є кліп «Бандера», в якому українець у білій хрестильній сорочці ніби розмовляє з ватником. Кліп, набравши на YouTube більше 700 тисяч переглядів, був забанений з руки кремлівських ботів. Після відновлення кліпу він впевнено догнав та перегнав позначку в мільйон переглядів. Жовто-блакитні вуса Сергія, його пісні, деколи проникливі, деколи мажорні, так само, як імідж глибоко віруючої людини (в 47 років Сергій вступив до семінарії й зараз пономарить в одному з православних храмів столиці) роблять його дуже помітною фігурою і дуже збагачують наш музичний простір та наше емоційне життя. 

- Ви знаєте, мені чогось так здається, Лано, що у кожного народу своя закваска. Ми всі - тварі Божі, але все одно, якимось дивним чином кожен народ має свою характерну йому поведінку, відношення до життя, світосприйняття. З огляду на це я відповім, як того громадянина сформувати. В Україні це одна історія. Ми м'якші, душевніші, культурніші, європейськіші. Там у Росії, як би не було, інша закваска. Там вона просто зовсім інша. Я особисто для себе роблю таку оцінку: вони - народ-каїніти, тобто вбивці. Шкода, що це так. Але знаєте, Каїн був чи не був? Був. Він вбив? Вбив. Від нього рід далі пішов чи не пішов. Але гени, хромосоми нікуди не діваються, нікуди. Враховуючи це, ми маємо 140 мільйонів каїнітів - вбивць. Не всі вони такі далеко, але я кажу про підгрунтя, то яке воно дано. Ну що зробиш, на жаль.                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Copyright 2017. Create by D-Art Studio. All rights reserved.